„Choda hafez”

img_2375 img_2361 img_3047

Nie będziemy tu przytaczać szczegółów tej historii, ale bardzo chcieliśmy się odwdzięczyć spotkanemu 7 lat temu w Szirazie człowiekowi. Niestety poszukiwania i dopytywania o niego okazały się bezowocne. Nie znaleźliśmy go. Może następnym razem, może w końcu kiedyś uda się nam go znowu znaleźć.
Z Iranem związana jest cała masa historii i przygód, które jeśli chce ktoś poznać to przy szafranowym cukrze i pistacjach chętnie opowiemy.Bo jakoś opisywać byłoby stanowczo za długo…

img_2964 img_2868 img_2437

Czasami myślę, że podobni ludzie poruszają się podobnymi ścieżkami.  Wiele lat temu, w Jezdzie, zupełnym przypadkiem spotkałyśmy się z koleżanką. Z sentymentem wspominam to spotkanie i opowiadając o tym wydarzeniu poznanemu tym razem, w owym miejscu kurdyjskiemu chłopakowi, okazało się, że chociaż mieszkamy po różnych stronach globusa to ten wielki świat jest zachwycająco mały i mamy wspólnych znajomych! I jest w tym jakaś niesamowita magia.

img_2385 img_2412

Początek i koniec pobytu w Iranie to też spotkania i rozmowy ogólnożyciowe z naszą irańską koleżanką. I to też jest fajne, że pomimo wielu lat i odległości, pewne znajomości ciągle trwają i niech tak będzie-z Wami też.
Nie będę opisywała co tu do zwiedzania, w necie znajdziecie tego od zatrzęsienia. Bo zabytki to jedno. Ale prawdziwym bogactwem Iranu są fantastyczni ludzie.
Teraz był tylko Isfahan, Sziraz i Jazd. Do Iranu wrócimy niebawem!Ktoś chce z nami?

img_2456
Ten wpis został opublikowany w kategorii trip. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*

* Copy this password:

* Type or paste password here:

15,450 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>