Hawana rozwalana

img_9341 img_9377 img_9084

Niespiesznie spacerujemy po centrum, bo najczęściej ja pcham pusty wózek i Ola pcha lub ciągnie naszego Synka, i rozglądamy się na wszystkie strony. Głównie dlatego aby nie wpaść w dziurę w chodniku. Pierwsze wrażenie ścisłego centrum Hawany było lekko szokujące, gdyż nie było fragmentu nie remontowanego, czytaj rozwalonego. Każdy chodnik rozkopany, poruszać się trudno. Wśród tego mnóstwo perełek architektury i scenek rodzajowych. Tu starsza, pomarszczona pani z cygarem czatująca na chętnych na zdjęcie za pieniądze, tu pan z ubranymi pieskami w ciemnych okularach. Nie pan, lecz jego podopieczni w okularach.

img_9817 img_9727
Wędrując tymi „budowlanymi” chodnikami ciągle zakładałem, ze już zaraz się to skończy i będzie europejska ulica, bez taczek i wykopów. I, jakże się ucieszyłem, gdy następnego dnia zostaliśmy oprowadzeni przez przesympatycznego Oskara, który w Polsce studiował, do miejsc w Hawanie które nie były porozwalane. Hawańczycy na pewno są dumni z tego ile już się udało ponaprawiać, bo w tej ładniejszej części Habana Vieja wiele było fotografii okazujących stan budynku przed i po renowacji. O ile łatwiej było nam spacerować, naprawdę odetchnęliśmy z ulga i napawaliśmy się miastem. Ola już mówi, ze musi tu wrócić, bo proste rzeczy bardzo tu cieszą.

img_9679 img_9437

Gospodarze z naszej Casa Particular to Lorena i Luis, są bardzo pomocni i mamy nadzieje spędzić jeszcze ciekawe dni ponownie w Hawanie oraz na wycieczce, którą mamy nadzieje zorganizować z Luisem – całodzienne zwiedzanie okolic Vinales Pontiacem z 1957 roku.

img_9932

Dziś przenosiliśmy się z jednej kwatery do innej, gdyż zdecydowaliśmy jeszcze jeden dzień dać Hawanie – i aby przewieźć zbiór bagaży zawierających wszystkie niezbędne sprzęty dla naszego syna, jechaliśmy ciekawym stworem. Karoseria z lat 50-tych, a deska rozdzielcza i silnik z radzieckiej Lady. Samochody tez rozwalane i składane, jak z klocków.

Ciekawostka – Maluch w dobrym stanie kosztuje 6500 Euro.

img_9570
Ten wpis został opublikowany w kategorii trip. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*

* Copy this password:

* Type or paste password here:

15,451 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>