Lenie i Maroko

img_8686

Inny to wyjazd, stanowczo nie podróż tylko spotkanie z naszymi wspomnieniami marokańskimi-nigdzie indziej tylko w Maroku. Kilka lat temu udało nam się spenetrować ten kraj od Sahary po wioski w Atlasie, garbarnie, gwar medin i jednopalnikowe jadłodajnie.
Teraz, pewien malutki ale determinujący naszym przemieszczaniem się Czynnik Wewnętrzny sprawił, że samo bycie w Maroku sprawia radość a towarzyszący nam spokój i brak pośpiechu pozwala kontemplować otaczającą rzeczywistość.
Jest zupełnie inaczej niż w pozostałych naszych podróżach, zwykły spacer daje satysfakcje, w lokalnych kafejkach sączymy słodką jak ulepek miętę i obserwujemy zastygając jak miejscowi. Kiedyś zagwozdką było jak „tubylcom w ciepłych krajach” udaje się pozostawać w bezruchu i stanie stuporu przez dłuższy czas, teraz to wiemy-po prostu zastygasz i już i mijają kolejne kwadranse.I trzeba było wiele lat podróżować by posiąść tę wcześniej trudną do zrozumienia umiejętność.

img_8857 img_8945 img_8814

Na szczęście małe przygody też są, a to wsiądziemy nie do tego pociągu co trzeba i histerycznie gonimy nasz, a to znowu okazuje się, że od 2 dni obowiązuje zmiana czasu więc środek transportu odjeżdża bez nas…Syfnym hotelikom nadal pozostajemy wierni nawet jakbyśmy nie wiem jak chcieli to zmienić, no i lokalnych gar kuchni gdzie doznania dla kubków smakowych zawsze są niepowtarzalne na rzecz nijakiej turystycznej masówy mamy też nadzieję nigdy nie porzucić.Co by się nie działo podróżować nadal będziemy:)
img_8725

img_8738 img_8732
Ten wpis został opublikowany w kategorii trip. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Lenie i Maroko

  1. Paula pisze:

    Refleksyjny wpis, już sobie wyobrażam, jak spędzaliście te dni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*

* Copy this password:

* Type or paste password here:

14,681 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>